Czy firma sprzątająca to dobry pomysł?
Darmo obraz_ Pranie, Ubrania, Sznur, Klamerka - Gratis obraz na Pixabay - 878818

W obecnych warunkach rynkowych zakładanie firmy sprzątającej może wydawać się pomysłem chybionym. Jednakże dla wytrwałych może ona okazać się dobrym sposobem zarabiania.

Zakładanie firmy sprzątającej

Dobrą wiadomością dla każdego kto chce rozpocząć własna działalność polegającą na sprzątaniu jest brak jakichkolwiek szczególnych wymogów jej prowadzenia. Firma taka nie wymaga posiadania żadnych specjalnych pozwoleń. Wystarczy zwykła rejestracja działalności gospodarczej. Początkowo także można zarejestrować ją w domu, co obniży początkowe koszty jej prowadzenia.

Usługi sprzątania najlepiej zlokalizować w dużym mieście. Sprzątanie biur Łódź to jedna z lepszych opcji lokalizacyjnych. W dużych miastach bowiem można nawiązać współpracę z biurami dużych firm, dla których usługi świadczone są stale.
Jednak przed ostatecznym otwarciem firmy najlepiej sprawdzić rynek na którym chcemy działać. Określić ilość konkurentów, ocenić stawki za usługi. W ten sposób można określić zakres własnych usług i ich cennik.

Zakres usług

Kiedy już zdecydujemy się na sprzątanie biur dobrze jest określić zakres usług i cennik. Dla biur można świadczyć usługi takie jak:
– utrzymanie czystości sprzętów biurowych,
– czyszczenie powierzchni szklanych (drzwi, lustra, przeszklenia),
– czyszczenie podług ( odkurzanie, mycie posadzek),
– utrzymanie czystości w sanitariatach,
– zaopatrywanie sanitariatów w środki higieniczne jak papier toaletowy, ręczniki.

Czy z firmy sprzątającej można się utrzymać?

Oczywiście, że tak. Wymaga to pracy, cierpliwości i dyscypliny, ale tego wymaga każda działalność. Warto pamiętać, że praca będzie odbywać się w nienormowanych godzinach. Często będą to wieczory, weekendy, gdy pracownicy biur będą nieobecni.

About